اطلاعات عمومی

مزایای استفاده از انرژی خورشیدی و پنل خورشیدی

solar power

مزایای استفاده از انرژی خورشیدی و پنل خورشیدی

منبع انرژی تجدید پذیر

در میان تمام مزایای پنل  خورشیدی، مهمترین چیز این است که انرژی خورشیدی یک منبع انرژی واقعی تجدید پذیر است.

می توان آن را در تمام مناطق جهان استفاده کرد و هر روز در دسترس است. برخلاف برخی دیگر از منابع انرژی، نمی‌توانیم انرژی خورشیدی را تمام کنیم.

تا زمانی که خورشید در اختیار ما باشد، انرژی خورشیدی قابل دسترسی خواهد بود، بنابراین نور خورشید برای حداقل ۵ میلیارد سال زمانی که به گفته دانشمندان خورشید در حال مرگ است، در دسترس ما خواهد بود.

 

قبوض برق را کاهش می دهد

از آنجایی که برخی از نیازهای انرژی خود را با برق تولید شده در منظومه شمسی تامین خواهید کرد، قبض انرژی شما کاهش می یابد.

اینکه چقدر در صورتحساب خود صرفه جویی می کنید به اندازه منظومه شمسی و مصرف برق یا گرما شما بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر شما کسب و کاری هستید که از پنل خورشیدی تجاری استفاده می کنید، این سوئیچ می تواند مزایای زیادی داشته باشد زیرا اندازه سیستم بزرگ می تواند بخش های زیادی از قبض انرژی شما را پوشش دهد.

علاوه بر این، نه تنها در قبض برق صرفه جویی می کنید، بلکه اگر بیشتر از آنچه مصرف می کنید برق تولید می کنید (با توجه به اینکه سیستم پنل خورشیدی شما به شبکه متصل است)

امکان دریافت مبلغی برای انرژی مازادی که از طریق ضمانت صادرات هوشمند (SEG) به شبکه بازمیگردانید نیز وجود دارد.

 

برنامه های کاربردی متنوع

انرژی خورشیدی را می توان برای اهداف مختلف استفاده کرد. شما می توانید برق (فتوولتائیک) یا گرما (گرمایی خورشیدی) تولید کنید.

از انرژی خورشیدی می توان برای تولید برق در مناطق بدون دسترسی به شبکه انرژی، برای تقطیر آب در مناطقی که منابع آب پاک محدودی دارند و برای نیرو دادن به ماهواره ها در فضا استفاده کرد.

انرژی خورشیدی همچنین می تواند در مواد مورد استفاده برای ساختمان ها ادغام شود.

چندی پیش شارپ پنجره های شفاف انرژی خورشیدی را معرفی کرد.

هزینه های نگهداری کم پنل خورشیدی

سیستم های انرژی خورشیدی به طور کلی نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی ندارند. شما فقط باید آنها را نسبتاً تمیز نگه دارید، بنابراین تمیز کردن آنها چند بار در سال این کار را انجام می دهد.

اگر شک دارید، همیشه می توانید به شرکت های تمیز کننده تخصصی که این خدمات را از حدود ۲۵ تا ۳۵ پوند ارائه می دهند، اعتماد کنید.

اکثر تولید کنندگان پنل های خورشیدی قابل اعتماد ۲۰-۲۵ سال ضمانت ارائه می دهند.

همچنین، از آنجایی که قطعات متحرک وجود ندارد، فرسودگی و پارگی وجود ندارد. اینورتر معمولاً تنها بخشی است که بعد از ۵-۱۰ سال نیاز به تعویض دارد زیرا به طور مداوم برای تبدیل انرژی خورشیدی به برق و گرما (PV خورشیدی در مقابل حرارت خورشیدی) کار می کند.

به غیر از اینورتر، کابل ها نیز به تعمیر و نگهداری نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که سیستم انرژی خورشیدی شما با حداکثر کارایی کار می کند.

بنابراین، پس از پوشش هزینه اولیه منظومه شمسی، می توانید انتظار خرج بسیار کمی برای تعمیر و نگهداری داشته باشید.

توسعه فناوری

فناوری در صنعت انرژی خورشیدی به طور مداوم در حال پیشرفت است و پیشرفت ها در آینده تشدید خواهد شد. نوآوری‌ها در فیزیک کوانتومی و فناوری نانو به طور بالقوه می‌توانند اثربخشی پنل‌های خورشیدی و ورودی الکتریکی سیستم‌های انرژی خورشیدی را دو یا حتی سه برابر کنند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Brands:

فرم درخواست مشاوره و کارشناسی

نام و نام خانوادگی
پذیرش قوانین و مقررات(ضروری)