اطلاعات عمومی

رشد ده برابری برق خورشیدی اسپانیا در برابر افزایش قیمت انرژی

1474273811

رشد ده برابری برق خورشیدی اسپانیا در برابر افزایش قیمت انرژی

برق خورشیدی پشت بام های اسپانیا امسال در بحبوحه افزایش هزینه ها برای سایر اشکال انرژی به شدت گسترش یافته است و روند رشد را در این کشور آفتاب گیر تسریع کرده است.

ترزا ریبرا، وزیر انتقال محیط زیست اسپانیا در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی محلی TV3 گفت: نصب ها تا کنون ۱۰ برابر در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است. ریبرا که مسئول سیاست انرژی این کشور نیز هست، گفت: در مقایسه با سال ۲۰۱۸، این کشور ۴۱۰ درصد افزایش داشته است.

اروپا با یک بحران انرژی بی‌سابقه دست و پنجه نرم می‌کند، زیرا محدودیت‌های روسیه در عرضه گاز طبیعی، قیمت برق را به سطوح بی‌سابقه می‌رساند. این باعث شده است که حرکت اسپانیا به سمت استفاده از انرژی خورشیدی بیش از پیش برود، که به مصرف کنندگان اجازه می دهد کمتر به اشکال سنتی تولید برق وابسته باشند.

طبق گزارش گروه صنعتی محلی UNEF، قوانین مساعد و فضای کافی برای توسعه، سرعت را تسریع کرده است.ریبرا گفت که دولت همچنین قرار است پیشنهادات نصب پنل های خورشیدی در ساختمان های عمومی را ارزیابی کند.

او گفت: «این مهم است که از سقف ها و ساعات قرار گرفتن در معرض نور خورشید استفاده کنیم، که ممکن است به ما امکان دهد تا تقاضای شبکه برق را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی اتحادیه اروپا، تخمین می زند که در سال ۲۰۲۲این اتحادیه می تواند با نصب ۱۵ تراوات ساعت سیستم خورشیدی بیشتر روی پشت بام ، مصرف گاز را ۲.۵ میلیارد متر مکعب دیگر در سال کاهش دهد.

گروه تحقیقاتی BloombergNEF گفت که این میزان ،  بسته به مکان معادل ۱۲ گیگاوات تا ۱۵ گیگاوات است.​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Brands:

فرم درخواست مشاوره و کارشناسی

نام و نام خانوادگی
پذیرش قوانین و مقررات(ضروری)